Exploring the future of healthcare
Nowe produkty, usługi i modele biznesowe dla Dr. Max
Klient
Dr.Max
Dr.Max to jedna z największych sieci aptek należąca do międzynarodowego holdingu działających w 8 europejskich krajach i prowadzącego ponad 2000 aptek.
WYZWANIE
Na niezwykle nasyconym i uregulowanym rynku trudno jest tworzyć innowacyjne rozwiązania i wdrażać nowe modele biznesowe. Naszym wyzwaniem było zbudować wielokanałowe doświadczenie klientów aptek oraz zbudować portfolio nowych produktów i usług, które mogą zapewnić Dr Max dodatkowe źródła rozwoju w nadchodzących latach oraz zapewnić najlepsze wsparcie pacjentów w 3 krajach - Polsce, Czechach i na Słowacji.
What I really enjoyed about the cooperation is their flexibility and unstoppable drive, two key factors whenever you strive to innovate and that they tailor made the approach very well to the strategy, we in Dr.Max had in our mind.

Direct People helped us to create a strong internal team, tailor-made the program, run the full HCD experiment with a great outcome and also never hesitated to give a helping hand when preparing side products for our internal project.
Agáta Meštellérová , Investment Manger, Penta (Dr. Max owner)
PODEJŚCIE I PLAN DZIAŁANIA
  1. Wykorzystaliśmy podejście Human Centered Design, aby lepiej zrozumieć potrzeby pacjentów oraz sposób działania obecnych medycznych oraz farmaceutycznych rozwiązań. Przy pomocy ponad 100 wywiadów i obserwacji w 3 krajach multidyscyplinarny zespół projektowy (pracownicy klienta oraz doświadczeni konsultanci, projektanci i badacze) stworzył ponad 1000 pomysłów.
  2. Aby zaangażować wszystkich pracowników firmy w tworzenie innowacyjnych rozwiązań oraz zapewnić dodatkowe rozwiązania na bazie wiedzy pracowników wewnętrznych - zorganizowaliśmy wewnętrzne konkursy.
  3. W ramach scoutingu technologii i startupów znaleźliśmy i zweryfikowaliśmy ponad 100 startupów i technologii z całego świata, które były dla nas źródłem inspiracji lub gotowych rozwiązań wspierających zidentyfikowane cele
Prezentacja case study
na konferencji
Polishopa 2019.
Rezultaty
200
Pomysłów
30
Konceptów rozwiązań
10
Nowych produktów i usług
REZULTATY
  1. Ponad 1000 pomysłów, na które składały się zarówno inkrementalne ulepszenia, nowe produkty i usługi jak i koncepcje mieszczące się w długiej perspektywie zmieniających się potrzeb klientów i rynku medycznego jako takiego.
  2. Świetne zrozumienie zmieniających się potrzeb i oczekiwań oraz nabierających znaczenia trendów w obszarze zdrowia i wellness,
  3. Zbudowaliśmy prototypy kilkunastu rozwiązań na bazie nowych i zmodyfikowanych propozycji wartości - aplikacji, urządzeń, programów wsparcia, personalizowanych asystentów terapii oraz wprowadziliśmy liczne drobne usprawnienia w istniejących już procesach.
  4. Zmapowane i zaprojektowane doświadczenia i ścieżki klientów, które mają na celu jak najlepiej wesprzeć klientów Dr Max w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie.
  5. Zbudowaliśmy makietę apteki przyszłości, aby lepiej zrozumieć sposób jej działania oraz zachowania i interakcje pacjent - farmaceuta
  6. Nauczyliśmy 30 ambasadorów innowacji firmowego Innovation labu praktycznej pracy w Human Centered Design, Lean Startup i innych metodologiach
Made on
Tilda